A A A

Strona główna

 

 

Szanowni Państwo.

 

Trafiliście na moją stronę, więc zapewne coś Was niepokoi w rozwoju Waszego dziecka.  Może Wasz maluch mówi niezrozumiale i właściwie tylko Mama wie, co próbuje powiedzieć Wasza córka czy syn? Może używa przy tym gestów, by być lepiej rozumianym? Może zauważyliście, że Wasze dziecko mówi stanowczo za mało w porównaniu do innych dzieci w jego wieku? Skończyło już dwa lata, a nadal nie łączy dwóch słów? A może niepokoi Was to, że Wasze dziecko izoluje się od rówieśników, sprawia wrażenie jakby nie słuchało, gdy do niego mówicie? Reaguje, ale z dużym opóźnieniem? Może mówi bardzo ładnie, lecz wydaje Wam się, że treść tych wypowiedzi jest książkowa i nieadekwatna do zainteresowań typowych w danym wieku, a przy tym nie rozumie rzeczy o wiele prostszych? Może Wasze dziecko z różnych powodów (np. genetycznych, urazów okołoporodowych) rozwija się wolniej niż inne dzieci w tym  samym wieku i potrzebuje pomocy w rozwijaniu poszczególnych funkcji poznawczych i mowy? A może nadal ma problem z ubieraniem się, kompletnie nie radzi sobie z jazdą na rowerku, niechętnie rysuje? Może pisząc przestawia literki, gubi je, albo popełnia różne błędy: ortograficzne, interpunkcyjne? Może czytając myli litery podobne, niektóre wyrazy czyta nieprawidłowo, np. od końca, gubi miejsce czytania lub nie pamięta, o czym był tekst? A może po prostu nie wymawia prawidowo jakiejś głoski?


Cokolwiek to będzie, warto upewnić się, czy rozwój Waszego dziecka przebiega prawidłowo. Im szybciej zareagujecie a okaże się, że potrzebna jest terapia, tym lepiej, bo jej efekty będą pewniejsze i szybsze.


Jestem terapeutą metody krakowskiej (szkoła krakowska - na tej stronie znajdziecie Państwo wszystkich certyfikowanych terapeutów; metoda neurobiologiczna), której twórczynią jest prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska. Jest to psycholog i logopeda z ogromnym doświadczeniem w pracy z dziećmi z różnymi deficytami rozwojowymi. Metoda krakowska to metoda terapeutyczna, a nie wyłącznie logopedyczna, dlatego jest kierowana do znacznie szerszego grona dzieci niż tylko te, które nie mówią, bądź mówią wadliwie. Metodę tę z powodzeniem stosuje się do stymulacji rozwoju dzieci od pierwszych miesięcy życia.

 

Jeżeli czujecie Państwo z jakiegoś powodu niepokój i szukacie pomocy dla swojego dziecka, być może ja będę umiała jej udzielić. Chętnie odpowiem na pytania i udzielę informacji na temat stosowanej przeze mnie metody pracy terapeutycznej.

Zapraszam do mojego gabinetu w Rzeszowie